Aktualności

Zmiany uprawniające do 9 proc. CIT

23.10.2020 Zmiany uprawniające do 9 proc. CIT

Stawki CIT a podniesienie limitu przychodów uprawniających do korzystania z obniżonej 9-proc. stawki podatku CIT to w ostatnim coraz częściej temat poddawany wielu dyskusjom. Zachęcamy do lektury nowego artykułu z serii #BPGNews. 

więcej
Ograniczenia objętościowe dokumentów wgrywanych do KRS

21.09.2020 Ograniczenia objętościowe dokumentów wgrywanych do KRS

Maksymalna wielkość pliku w formacie .pdf, niezależnie od tego, czy jest on podpisane czy też nie, nie może przekroczyć 5 MB. Natomiast maksymalny rozmiar wszystkich załączonych niepodpisanych dokumentów do zgłoszenia nie może przekroczyć 35 MB. Po więcej informacji - zapraszamy do lektury artykułu. 

więcej
Centralny rejestr beneficjentów rzeczywistych

06.03.2020 Centralny rejestr beneficjentów rzeczywistych

1 marca 2018 roku podjęta została ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Weszła ona w życie 13 października. Zgodnie z nią 13 kwietnia mija termin zgłaszania informacji do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

więcej
Ulga na złe długi w 2020 roku

14.02.2020 Ulga na złe długi w 2020 roku

Ulgę na złe długi mającą zastosowanie w podatkach dochodowych wprowadzono na mocy ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku. Od teraz możliwe jest zmniejszenie podstawy opodatkowania o wartość należności, jeśli ta nie została uregulowana lub zbyta w ciągu 90 dni od upływu terminu ich płatności podanego w umowie, na fakturze lub rachunku.   

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane