Aktualności

Jak przekształcić JDG w spółkę z.o.o.?

27.03.2023 Jak przekształcić JDG w spółkę z.o.o.?

Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka z o.o.) to dwie najpopularniejsze formy prowadzenia biznesu w Polsce – potwierdzają to statystyki.

Co ciekawe, wielu przedsiębiorców decyduje się na przekształcenie JDG w spółkę z o.o. Jak należy to zrobić? A przede wszystkim – czy warto?

więcej
Aport, czyli wkład niepieniężny do spółki. Z czym się wiąże?

20.03.2023 Aport, czyli wkład niepieniężny do spółki. Z czym się wiąże?

Do czynników określających, jakie jest znaczenie partnera w danej spółce, należy liczba posiadanych przez niego udziałów. Zazwyczaj udziały są wnoszone w formie pieniężnej (finansowej), aczkolwiek warto pamiętać, że nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Oprócz tego przepisy dopuszczają aport, czyli wkład niepieniężny do spółki. Co należy wiedzieć na ten temat?

więcej
Jak sprawdzić kontrahenta – najważniejsze bazy weryfikacji

06.10.2022 Jak sprawdzić kontrahenta – najważniejsze bazy weryfikacji

Podstawą współpracy biznesowej powinno być zaufanie pomiędzy kontrahentami. Aby upewnić się, że transakcja handlowa jest zawierana z zarejestrowanym, legalnie działającym podmiotem, konieczne może okazać się dokonanie weryfikacji. W jaki sposób można to zrobić? Obecnie przedsiębiorcy mają wiele możliwości w tym zakresie.

więcej
Z jakich ulg podatkowych i preferencji może korzystać spółka z o.o.?

26.09.2022 Z jakich ulg podatkowych i preferencji może korzystać spółka z o.o.?

Prowadzenie działalności biznesowej w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to niełatwe wyzwanie. Wymaga ono spełnienia licznych obowiązków sprawozdawczych oraz opłacania zobowiązań (w tym w szczególności podatków) wobec państwa. Z drugiej jednak strony przedsiębiorcy zarządzający spółkami z o.o. mają możliwość skorzystania z szeregu ulg podatkowych oraz preferencji. Odpowiednio wykorzystane, mogą one przyczynić się do znacznego zmniejszenia zobowiązań podatkowych wobec fiskusa.

więcej
Działalność gospodarcza czy spółka komandytowo-akcyjna? Zmiany w obliczu Polskiego Ładu

30.03.2022 Działalność gospodarcza czy spółka komandytowo-akcyjna? Zmiany w obliczu Polskiego Ładu

Polski Ład, nazywany także Nowym Ładem lub Nowym Polskim Ładem, obowiązuje od początku bieżącego roku. Zmiany, dotykające szeregu spraw związanych z podatkami i ubezpieczeniem zdrowotnym, już od czasu ogłoszenia programu budziły duże zainteresowanie przedsiębiorców. Wielu z nich zaczęło zastanawiać się, czy w nowej rzeczywistości nie bardziej opłacałoby się zamienić działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną. W tym artykule przyjrzymy się zaletom i wadom tego rozwiązania.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane