Aktualności

KSeF – Krajowy System e-Faktur. Co warto wiedzieć na ten temat?

02.08.2023 KSeF – Krajowy System e-Faktur. Co warto wiedzieć na ten temat?

Faktury elektroniczne, czyli faktury wystawione i otrzymane w dowolnej formie elektronicznej jak np. PDF, są codziennością w życiu gospodarczym. Zazwyczaj wystawia się je za pomocą programów do fakturowania, które uwzględniają wszystkie obowiązkowe elementy faktury. Obecnie w obrocie gospodarczym funkcjonują faktury elektroniczne, faktury papierowe i dobrowolnie wystawiane e-Faktury w systemie KSeF. Wystawianie faktur elektronicznych jak i papierowych zostanie zastąpione obowiązkiem wystawiania e-Faktur, czyli faktur ustrukturowanych funkcjonujących w Krajowym Systemie e-Faktur.

więcej
Zakładanie spółki z o.o. – jakich formalności musisz dopełnić?

04.05.2023 Zakładanie spółki z o.o. – jakich formalności musisz dopełnić?

Obowiązujące w Polsce w przepisy dopuszczają różne formy organizacyjno-prawne działalności gospodarczej. Do dostępnych rozwiązań należy np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Jest to jedno z rozwiązań najczęściej stosowanych przez przedsiębiorców działających w Polsce. Taki stan rzeczy wynika zapewne z licznych korzyści, jakie niesie ze sobą prowadzenie działalności w oparciu o sp. z o.o. Zanim jednak zaczniemy osiągać biznesowe sukcesy jako partnerzy w spółce, musimy wiedzieć, jak zarejestrować tego typu podmiot.

więcej
Jak założyć spółkę z.o.o.? Instrukcja krok po kroku

12.04.2023 Jak założyć spółkę z.o.o.? Instrukcja krok po kroku

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) to forma prawna, która jest chętnie wybierana przez przedsiębiorców z różnych branż. Nie powinno to nikogo dziwić, jeśli zwrócimy uwagę na liczne korzyści, w tym np. możliwość stosowania obniżonej stawki CIT 9% dla małych podatników. Nie bez znaczenia jest również ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki – do wysokości kapitału wniesionego przez wspólników (poza pewnymi wyjątkami).

Zanim jednak zaczniemy czerpać z korzyści spółki z o.o., musimy... ją założyć. W ostatnich latach zadanie to zostało uproszczone, ale wciąż trzeba być gotowym na liczne formalności.

więcej
Jak przekształcić JDG w spółkę z.o.o.?

27.03.2023 Jak przekształcić JDG w spółkę z.o.o.?

Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka z o.o.) to dwie najpopularniejsze formy prowadzenia biznesu w Polsce – potwierdzają to statystyki.

Co ciekawe, wielu przedsiębiorców decyduje się na przekształcenie JDG w spółkę z o.o. Jak należy to zrobić? A przede wszystkim – czy warto?

więcej
Aport, czyli wkład niepieniężny do spółki. Z czym się wiąże?

20.03.2023 Aport, czyli wkład niepieniężny do spółki. Z czym się wiąże?

Do czynników określających, jakie jest znaczenie partnera w danej spółce, należy liczba posiadanych przez niego udziałów. Zazwyczaj udziały są wnoszone w formie pieniężnej (finansowej), aczkolwiek warto pamiętać, że nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Oprócz tego przepisy dopuszczają aport, czyli wkład niepieniężny do spółki. Co należy wiedzieć na ten temat?

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane