Aktualności

Czas pracy - planowanie i rozliczanie

27.06.2018 Czas pracy - planowanie i rozliczanie

Każdy pracodawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy. Podstawowy system czasu pracy, rozumiany jako praca realizowana 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w wyznaczonych godzinach. Inaczej jest jednak w przypadku równoważnego systemu czasu pracy. W jaki sposób należy wówczas planować harmonogram czasu pracy, zachowując przy tym obowiązujący pracowników wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym?

więcej
Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie?

20.06.2018 Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie?

Urlop na żądanie to przywilej wynikający z przepisów prawa pracy. Urlop na żądanie to przywilej wynikający z przepisów prawa pracy.Jak to wygląda jednak w praktyce? Czy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie?

więcej
Ujawnianie informacji o podmiotach powiązanych

13.06.2018 Ujawnianie informacji o podmiotach powiązanych

MSR24 nakazuje ujawnianie informacji na temat powiązań między podmiotem dominującym a podmiotami zależnymi. Kogo określa się mianem podmiotu powiązanego i co wchodzi w zakres stosowania MSR 24?

więcej
Konsolidacja sprawozdań finansowych

06.06.2018 Konsolidacja sprawozdań finansowych

Konsolidowanie sprawozdań finansowych to jedno z bardziej skomplikowanych zagadnień w rachunkowości. Przygotowanie takiego sprawozdania to duży wkład pracy, a także bogata wiedza księgowa. Pokazanie sytuacji grupy kapitałowej to jednocześnie cenna informacja dla osób będących uczestnikami skonsolidowanych sprawozdań finansowych.

więcej
System Enova

30.05.2018 System Enova

System Enova, czyli nowoczesne oprogramowanie ERP, służy kompleksowemu zarządzaniu instytucjami i firmami. Program ten wspierają ponad 53 funkcjonalne rozwiązania, których głównych zadaniem jest usprawnienie pracy w danym przedsiębiorstwie. Jakie rozwiązania system wprowadza w obszarze kadr i płac? Jakie korzyści obiecuje firmom i pracownikom?

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane