Aktualności

Ujawnianie informacji o podmiotach powiązanych

13.06.2018 Ujawnianie informacji o podmiotach powiązanych

MSR24 nakazuje ujawnianie informacji na temat powiązań między podmiotem dominującym a podmiotami zależnymi. Kogo określa się mianem podmiotu powiązanego i co wchodzi w zakres stosowania MSR 24?

więcej
Konsolidacja sprawozdań finansowych

06.06.2018 Konsolidacja sprawozdań finansowych

Konsolidowanie sprawozdań finansowych to jedno z bardziej skomplikowanych zagadnień w rachunkowości. Przygotowanie takiego sprawozdania to duży wkład pracy, a także bogata wiedza księgowa. Pokazanie sytuacji grupy kapitałowej to jednocześnie cenna informacja dla osób będących uczestnikami skonsolidowanych sprawozdań finansowych.

więcej
System Enova

30.05.2018 System Enova

System Enova, czyli nowoczesne oprogramowanie ERP, służy kompleksowemu zarządzaniu instytucjami i firmami. Program ten wspierają ponad 53 funkcjonalne rozwiązania, których głównych zadaniem jest usprawnienie pracy w danym przedsiębiorstwie. Jakie rozwiązania system wprowadza w obszarze kadr i płac? Jakie korzyści obiecuje firmom i pracownikom?

więcej
RODO w outsourcingu kadr i płac

24.05.2018 RODO w outsourcingu kadr i płac

Działy związane z obsługą kadrową pracowników nieustannie przetwarzają dane osobowe, dlatego prawdziwym wyzwaniem będzie dla nich zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, w pełni odpowiadającego wymogom RODO. Na jakie zmiany należy się przygotować w działach outsourcingu kadr i płac?

więcej
Sprzedaż udziałów w jednostkach zależnych

16.05.2018 Sprzedaż udziałów w jednostkach zależnych

Różnica pomiędzy wartością nominalną udziałów a ceną ich nabycia nie jest jednak ujmowana w księgach rachunkowych nabywcy. Operacja sprzedaży udziałów w jednostkach zależnych to powszechne zjawisko gospodarcze. Można wyróżnić kilka typów zbycia aktywów finansowych. Jakie to typy i jak wykazać sprzedaż udziałów jednostce zależnej?

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane