Aktualności

Jednolity Plik Kontrolny

13.12.2017 Jednolity Plik Kontrolny

Wraz z dniem 1 stycznia 2018 roku obowiązek prowadzenia elektronicznego rejestru sprzedaży oraz zakupów VAT i przesyłania ich jako Jednolity Plik Kontrolny ​(JPK_VAT)​. Obowiązek ten nazywany jest potocznie e-kontrolą skarbową. Czego dokładnie możemy się spodziewać w nadchodzącym roku?

więcej
Cechy sprawozdania finansowego

29.11.2017 Cechy sprawozdania finansowego

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) i Ustawa o rachunkowości wskazują cechy, którymi powinny charakteryzować się sprawozdnia finansowe. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

więcej
Czym jest wiza pracownicza i na czym polega?

22.11.2017 Czym jest wiza pracownicza i na czym polega?

Obcokrajowiec, który chce legalnie pracować na terytorium Polski, jest zobowiązany do uzyskania wizy pracowniczej. Czym ona jest, na czym polega i jakie daje prawa? O tym w poniższym tekście.

więcej
Świadectwo pracy po zmianach

15.11.2017 Świadectwo pracy po zmianach

1 stycznia i 1 czerwca 2017 r. wprowadzono nowe przepisy regulujące kwestię świadectwa pracy wydawanego pracownikom przez pracodawców po ustaniu stosunku pracy. W niniejszym artykule opisujemy, co się zmieniło w tym zakresie.

więcej
Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce

08.11.2017 Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce

Gdy na polskim rynku trudno o pracowników, rodzime firmy coraz częściej posiłkują się siłą roboczą z zagranicy, głównie ze Wschodu. Zatrudnienie obywatela z krajów nienależących do Unii Europejskiej wymaga spełnienia określonych warunków.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane