Aktualności

Płaca minimalna w Polsce w 2017

18.10.2017 Płaca minimalna w Polsce w 2017

2000 zł brutto – na taką kwotę opiewa minimalna pensja w 2017 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, jej wysokość zmieni się w 2018 r. Ile wyniesie, na jakie wydatki muszą przygotować się przedsiębiorcy i na jakie podwyżki mogą liczyć najmniej zarabiający? Przyjrzeliśmy się tym kwestiom.

więcej
Projekt zmian w zakresie VAT | Split payment

11.10.2017 Projekt zmian w zakresie VAT | Split payment

Mechanizm odwróconej płatności (z ang. split payment) jest jednym z narzędzi, za pomocą których rząd zamierza walczyć z wyłudzeniami podatku VAT. Na początku sierpnia w projekcie wprowadzającym w życie to rozwiązanie naniesiono liczne zmiany, choć jego generalna idea pozostaje taka sama.

więcej
Euro jako waluta w polskich przedsiębiorstwach

04.10.2017 Euro jako waluta w polskich przedsiębiorstwach

Niektóre jednostki i przedsiębiorstwa działające w Polsce mogą stosować inną walutę funkcjonalną niż złotówki, np. euro, co rodzi określone skutki w sposobie prowadzenia rachunkowości. O jakie jednostki chodzi i z jakimi konsekwencjami wiąże się wykorzystanie euro jako waluty funkcjonalnej? O tym poniżej.

więcej
Elektroniczny Obieg Dokumentów

20.09.2017 Elektroniczny Obieg Dokumentów

Czasy, kiedy przedsiębiorca musiał osobiście dostarczać dokumenty do biura rachunkowego lub wysyłać je pocztą bądź kurierem, odeszły w niepamięć. Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość i jakie daje profity. Być może już dziś zaoszczędzisz czas, a nawet pieniądze z nami.

 

więcej
Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

13.09.2017 Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

Pracownicy zatrudnieni na etacie mają prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego. Na jakich zasadach i z jakich środków? Możliwości są dwie: albo za pośrednictwem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnym, albo poprzez świadczenia urlopowe. Dowiedz się, które świadczenie należy zastosować w zależności od sytuacji.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane