Aktualności

Przepisy dotyczące podatku u źródła

05.08.2019 Przepisy dotyczące podatku u źródła

Obowiązek poboru podatku u źródła (WHT) od wielu lat stanowi temat gorących dyskusji, zarówno dla organów podatkowych, jak i podatników. Czego dokładnie dotyczą?

więcej
Wypowiedzenie umowy na czas określony

19.07.2019 Wypowiedzenie umowy na czas określony

W najbliższym czasie senat ma zająć się propozycją zmian w kodeksie pracy, w wyniku których uzasadnienie wypowiedzenia umowy na czas określony będzie konieczne. Projekt ten już teraz budzi negatywne emocje i sprzeciw ze strony Pracodawców RP.

więcej
Wycena należności i odpisów

11.07.2019 Wycena należności i odpisów

Podczas badania sprawozdania finansowego niekiedy biegli rewidenci proszą o przeprowadzanie korekty pozycji należności. Dlaczego tak się dzieje? Jakie praktyki stosują audytorzy?

więcej
Obowiązek wystawiania faktur elektronicznych

04.07.2019 Obowiązek wystawiania faktur elektronicznych

Od 18 kwietnia 2019 roku wszystkie podmioty, które biorą udział w zamówieniach publicznych, mają obowiązek odbierania faktur elektronicznych. Kto musi wystawiać oraz przyjmować fakturę ustrukturyzowaną?

więcej
Wycena przedsiębiorstwa w Polsce

27.06.2019 Wycena przedsiębiorstwa w Polsce

Każde przedsiębiorstwo posiada dwie podstawowe wartości: rynkową i wewnętrzną. Dowiedz się czym one są i czemu służy wycena przedsiębiorstwa. 

więcej
Rosnące znaczenie work-life balance

13.06.2019 Rosnące znaczenie work-life balance

Aż 20% pracowników myśli o zmianie pracy ze względu na brak równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Mocno stawiamy na rozwój kariery, ale jednocześnie chcemy mieć czas na odpoczynek i realizowanie swoich pasji.

więcej
Przetwarzanie danych osobowych pracowników zatrudnionych w firmie

30.05.2019 Przetwarzanie danych osobowych pracowników zatrudnionych w firmie

Od 4 maja 2019 roku pracodawcy zobowiązani są do stosowania nowych przepisów w zakresie przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy i pracowników. Sprawdź, jakie dane osobowe możesz od tej pory pozyskiwać od kandydatów i pracowników.

więcej
Zmiany podatkowe w 2019 roku

16.05.2019 Zmiany podatkowe w 2019 roku

Warto dokładnie śledzić aktualizację przepisów, żeby nie dać się zaskoczyć zmianom i na tym nie stracić. Czego konkretnie dotyczy nowelizacja i na co zwrócić szczególną uwagę?

więcej
Certyfikat rezydencji

25.04.2019 Certyfikat rezydencji

Nowelizacja przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2019 wydaje się być znaczącym krokiem w tej sprawie. Okazuje się jednak, że prawo do posługiwania się kopią certyfikatu będzie przysługiwać tylko nielicznym osobom.

więcej
Pracownicze Plany Kapitałowe

16.04.2019 Pracownicze Plany Kapitałowe

Wprowadzony na kanwie ustawy, Program Pracowniczych Planów Kapitałowych ma być w przyszłości wsparciem dla najstarszej warstwy społecznej. Czym jest zatem PPK i jakie zmiany przyniesie jego wprowadzenie?

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane