Aktualności

Działalność gospodarcza czy spółka z o.o.? Zmiany w obliczu Polskiego Ładu

02.02.2022 Działalność gospodarcza czy spółka z o.o.? Zmiany w obliczu Polskiego Ładu

Od czasu ogłoszenia Polskiego Ładu – nazywanego także Nowym Ładem lub Nowym Polskim Ładem – czyli programu społeczno-gospodarczego przedstawionego przez rząd, przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze (JDG) zaczęli głowić się, w jaki sposób planowane przepisy wpłyną na ich sytuację związaną ze zobowiązaniami względem urzędu skarbowego i ZUS-u. Wiele osób prowadzących własny biznes zaczęło zastanawiać się, czy korzystniejszym rozwiązaniem nie byłaby zmiana dotychczasowej formy prowadzenia działalności na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Czy faktycznie korzyści przeważają nad kosztami? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.

więcej
Zmiany uprawniające do 9 proc. CIT

23.10.2020 Zmiany uprawniające do 9 proc. CIT

Stawki CIT a podniesienie limitu przychodów uprawniających do korzystania z obniżonej 9-proc. stawki podatku CIT to w ostatnim coraz częściej temat poddawany wielu dyskusjom. Zachęcamy do lektury nowego artykułu z serii #BPGNews. 

więcej
Ograniczenia objętościowe dokumentów wgrywanych do KRS

21.09.2020 Ograniczenia objętościowe dokumentów wgrywanych do KRS

Maksymalna wielkość pliku w formacie .pdf, niezależnie od tego, czy jest on podpisane czy też nie, nie może przekroczyć 5 MB. Natomiast maksymalny rozmiar wszystkich załączonych niepodpisanych dokumentów do zgłoszenia nie może przekroczyć 35 MB. Po więcej informacji - zapraszamy do lektury artykułu. 

więcej
Centralny rejestr beneficjentów rzeczywistych

06.03.2020 Centralny rejestr beneficjentów rzeczywistych

1 marca 2018 roku podjęta została ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Weszła ona w życie 13 października. Zgodnie z nią 13 kwietnia mija termin zgłaszania informacji do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane