Aktualności

RODO w outsourcingu kadr i płac

24.05.2018 RODO w outsourcingu kadr i płac

Działy związane z obsługą kadrową pracowników nieustannie przetwarzają dane osobowe, dlatego prawdziwym wyzwaniem będzie dla nich zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, w pełni odpowiadającego wymogom RODO. Na jakie zmiany należy się przygotować w działach outsourcingu kadr i płac?

więcej
Sprzedaż udziałów w jednostkach zależnych

16.05.2018 Sprzedaż udziałów w jednostkach zależnych

Różnica pomiędzy wartością nominalną udziałów a ceną ich nabycia nie jest jednak ujmowana w księgach rachunkowych nabywcy. Operacja sprzedaży udziałów w jednostkach zależnych to powszechne zjawisko gospodarcze. Można wyróżnić kilka typów zbycia aktywów finansowych. Jakie to typy i jak wykazać sprzedaż udziałów jednostce zależnej?

więcej
Koniec ery papierowych sprawozdań finansowych

09.05.2018 Koniec ery papierowych sprawozdań finansowych

Sprawozdania finansowe od 15 marca 2018 r. składane są wyłącznie w formie elektronicznej. Jest to kolejny krok w stronę procesu elektronizacji rozliczeń z fiskusem. Jakie są powody zmiany nowelizacji, jakie zmiany obejmie nowelizacja i kto na niej skorzysta?

więcej
Zmiany w zasadach nadawanie numerów PESEL

25.04.2018 Zmiany w zasadach nadawanie numerów PESEL

Z dniem 1 stycznia 2018 roku zmieniły się zasady nadawania numeru PESEL dla cudzoziemców. Zgodnie z art. 41 ustawy o ewidencji ludności cudzoziemcy mieszkąjący na terenie Polski mają obowiązek meldunku. Nowelizacja tejże ustawy ma to ułatwić. 

więcej
Konstytucja biznesu 2018

18.04.2018 Konstytucja biznesu 2018

Tzw. Konstytucja Biznesu ma zreformować jak i udoskonalić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Na chwilę obecną znajduje się w niej 5 ustaw, które mają pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom w biznesie.

więcej
Zmiany w zakresie przechowywania dokumentacji personalnej

11.04.2018 Zmiany w zakresie przechowywania dokumentacji personalnej

Wraz z początkiem 2019 roku nadejdą duże zmiany w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej. Pracodawcy będą mogli przechowywać ją jedynie przez 10, a nie przez 50 lat, jak miało to miejsce do tej pory.

więcej
Projekt nowego Kodeksu pracy - co może się zmienić?

04.04.2018 Projekt nowego Kodeksu pracy - co może się zmienić?

14 marca 2018 roku Komisja Kodyfikacyjna po swoich półtorarocznych pracach przekazała propozycje dotyczące zmian w Kodeksie pracy do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zmian jest wiele, a nie które z nich są kontrowersyjne. 

więcej
Konsekwencje zmiany czasu dla rozliczenia czasu pracy

27.03.2018 Konsekwencje zmiany czasu dla rozliczenia czasu pracy

Zmiany czasu budzą wile kontrowersji, szczególnie zmiana czasu z letniego na zimowy, oprócz kontrowersji niosą ze sobą również koszty. A więc jakie koszty ze sobą niesie zmiana czasu z letniego na zimowy dla sektora usługowych? Dowiedz się już teraz.

więcej
Podatek dochodowy od nieruchomości

14.02.2018 Podatek dochodowy od nieruchomości

Z dniem 1 stycznia 2018 roku weszła w życie nowelizacja ustaw o PIT i CIT, na podstawie której opodatkowaniu będą podlegały nieruchomości komercyjne o wartości przekraczającej 10 mln złotych.

więcej
Zmiany VAT

09.02.2018 Zmiany VAT

Mechanizm tak zwanej podzielonej płatności, czyli split payment, to kolejna z zapowiadanych nowości w VAT. Zarazem dadzą podatnikom możliwość zmniejszenia zobowiązania oraz uchroni je przed niektórymi sankcjami podatkowymi.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane