Aktualności

Paczki i bony świąteczne dla pracowników

24.01.2018 Paczki i bony świąteczne dla pracowników

Obdarowywanie pracowników z okazji świąt bożonarodzeniowych stało się już tradycją.Wątpliwości jednak pojawiają się w przypadku rozliczenia kosztów związanych z tego typu działaniem, bowiem rozliczenie podatkowego tego rodzaju wydatków zależne jest właśnie od źródła ich finansowania.

więcej
Wigilia pracownicza jest przychodem pracownika?

17.01.2018 Wigilia pracownicza jest przychodem pracownika?

Pracodawcy decydują się na organizację firmowych kolacji wigilijnych z okazji świąt bożonarodzeniowych. Muszą oni jednak mieć na uwadze prawidłowe rozliczenie tego typu kosztu.

więcej
Jakie okresy zaliczamy do stażu pracy

10.01.2018 Jakie okresy zaliczamy do stażu pracy

Prawo do urlopu wypoczynkowego nabywane jest przede wszystkim na podstawie posiadanego przez pracownika dotychczasowego stażu pracy. Co jeszcze oprócz nauki w szkole zalicza się do stażu pracy przy ustalaniu wymiaru urlopu wypoczynkowego?

więcej
Kontrowersje przy ustalaniu stażu pracy do wypowiedzenia w sytuacji zawarcia umowy od 22 lutego 2016 r.

03.01.2018 Kontrowersje przy ustalaniu stażu pracy do wypowiedzenia w sytuacji zawarcia umowy od 22 lutego 2016 r.

Od 22 lutego 2016 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy, od chwili wejścia w życie, budzą wiele kontrowersji, choć jej głównym celem jest wzmocnienie pozycji pracownika oraz ustabilizowanie rynku pracy.

więcej
Podatek VAT z tytułu importu towarów

20.12.2017 Podatek VAT z tytułu importu towarów

W świetle artykułu 2 punktu 7 tej ustawy import to nic innego, jak przywóz towarów z państwa trzeciego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Jaka jest definicja towarów, zgodna z wymienioną wyżej ustawą? Jak prawidłowo rozliczyć VAT od importu oraz jakie zmiany nastąpiły w przypadku upoważnionych podmiotów gospodarczych (AEO)?

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane