Aktualności

Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce

08.11.2017 Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce

Gdy na polskim rynku trudno o pracowników, rodzime firmy coraz częściej posiłkują się siłą roboczą z zagranicy, głównie ze Wschodu. Zatrudnienie obywatela z krajów nienależących do Unii Europejskiej wymaga spełnienia określonych warunków.

więcej
Płaca minimalna w Polsce w 2017

18.10.2017 Płaca minimalna w Polsce w 2017

2000 zł brutto – na taką kwotę opiewa minimalna pensja w 2017 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, jej wysokość zmieni się w 2018 r. Ile wyniesie, na jakie wydatki muszą przygotować się przedsiębiorcy i na jakie podwyżki mogą liczyć najmniej zarabiający? Przyjrzeliśmy się tym kwestiom.

więcej
Projekt zmian w zakresie VAT | Split payment

11.10.2017 Projekt zmian w zakresie VAT | Split payment

Mechanizm odwróconej płatności (z ang. split payment) jest jednym z narzędzi, za pomocą których rząd zamierza walczyć z wyłudzeniami podatku VAT. Na początku sierpnia w projekcie wprowadzającym w życie to rozwiązanie naniesiono liczne zmiany, choć jego generalna idea pozostaje taka sama.

więcej
Euro jako waluta w polskich przedsiębiorstwach

04.10.2017 Euro jako waluta w polskich przedsiębiorstwach

Niektóre jednostki i przedsiębiorstwa działające w Polsce mogą stosować inną walutę funkcjonalną niż złotówki, np. euro, co rodzi określone skutki w sposobie prowadzenia rachunkowości. O jakie jednostki chodzi i z jakimi konsekwencjami wiąże się wykorzystanie euro jako waluty funkcjonalnej? O tym poniżej.

więcej
Elektroniczny Obieg Dokumentów

20.09.2017 Elektroniczny Obieg Dokumentów

Czasy, kiedy przedsiębiorca musiał osobiście dostarczać dokumenty do biura rachunkowego lub wysyłać je pocztą bądź kurierem, odeszły w niepamięć. Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość i jakie daje profity. Być może już dziś zaoszczędzisz czas, a nawet pieniądze z nami.

 

więcej
Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

13.09.2017 Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

Pracownicy zatrudnieni na etacie mają prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego. Na jakich zasadach i z jakich środków? Możliwości są dwie: albo za pośrednictwem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnym, albo poprzez świadczenia urlopowe. Dowiedz się, które świadczenie należy zastosować w zależności od sytuacji.

więcej
Urlop Wypoczynkowy i jego uregulowania w Kodeksie Pracy

06.09.2017 Urlop Wypoczynkowy i jego uregulowania w Kodeksie Pracy

Przepisy dotyczące urlopu wypoczynkowego są regulowane przez Kodeks pracy. Prześledźmy i przeanalizujemy, jakie uprawnienia przysługują pracownikom z jego tytułu.

więcej
Obowiązek przygotowania i złożenia informacji o grupie podmiotów

30.08.2017 Obowiązek przygotowania i złożenia informacji o grupie podmiotów

Wraz z ustawą o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami z 4 kwietnia 2017 roku, która zaczęła obowiązywać 9 marca 2017 roku, wprowadzono obowiązek informowania władz skarbowych o grupie kapitałowej, do której należy jednostka. Sprawdź, jak nowe prawo reguluje kwestię sprawozdania CbCR (Country by Country Report).

więcej
Regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych

23.08.2017 Regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych

W wyniku utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej od dnia 1 marca 2017 r. została wprowadzona regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych. W poniższyma artykule piszemy czego się spodziewać i jak wygląda kontrola.

 

więcej
Ustawa o biegłych rewidentach

16.08.2017 Ustawa o biegłych rewidentach

Nowa ustawa o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, którą sejm uchwalił 11 maja 2017 r., wiąże się  z wieloma ważnymi zmianami w branży również dla klientów firm audytorskich.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane