Aktualności

Mechanizm podzielnej płatności

26.07.2018 Mechanizm podzielnej płatności

Split payment to zupełna nowość w polskim systemie podatkowym, której celem jest ograniczenie oszustw oraz wyłudzeń podatkowych już na etapie dokonywania samej transakcji. Na czym dokładnie polega ten mechanizm?

więcej
sprawozdania finansowego wg MSSF po raz pierwszy

18.07.2018 sprawozdania finansowego wg MSSF po raz pierwszy

Gospodarka światowa i jej globalizacja sprawiły, że konieczne stało się ujednolicenie zasad rachunkowości i tworzenia sprawozdań finansowych.

więcej
Działalność biegłych rewidentów

11.07.2018 Działalność biegłych rewidentów

Jakie najistotniejsze zmiany dla działalności biegłych rewidentów dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/56/UE z 16.04. 2014 r. niesie?

więcej
Nowa umowa cywilnoprawna – umowa o pomoc przy zbiorach

04.07.2018 Nowa umowa cywilnoprawna – umowa o pomoc przy zbiorach

9 maja 2018 r. prezydent podpisał ustawę dot. pomocy przy zbiorach, która wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej, a także ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych

więcej
Czas pracy - planowanie i rozliczanie

27.06.2018 Czas pracy - planowanie i rozliczanie

Każdy pracodawca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji czasu pracy. Podstawowy system czasu pracy, rozumiany jako praca realizowana 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w wyznaczonych godzinach. Inaczej jest jednak w przypadku równoważnego systemu czasu pracy. W jaki sposób należy wówczas planować harmonogram czasu pracy, zachowując przy tym obowiązujący pracowników wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym?

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane