Aktualności

Obliczane wynagrodzenia za godziny nadliczbowe

31.01.2018 Obliczane wynagrodzenia za godziny nadliczbowe

W dzisiejszych czasach bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy pracownik musi zostać dłużej na swoim stanowisku pracy, wyrabiając tym samym tak zwane nadgodziny. Posiadanie godzin nadliczbowych nie jest niczym szokującym, jednakże prowadzi do jednego, dość frapującego dylematu, który zostanie wyjaśniony w tym artykule.

więcej
Paczki i bony świąteczne dla pracowników

24.01.2018 Paczki i bony świąteczne dla pracowników

Obdarowywanie pracowników z okazji świąt bożonarodzeniowych stało się już tradycją.Wątpliwości jednak pojawiają się w przypadku rozliczenia kosztów związanych z tego typu działaniem, bowiem rozliczenie podatkowego tego rodzaju wydatków zależne jest właśnie od źródła ich finansowania.

więcej
Wigilia pracownicza jest przychodem pracownika?

17.01.2018 Wigilia pracownicza jest przychodem pracownika?

Pracodawcy decydują się na organizację firmowych kolacji wigilijnych z okazji świąt bożonarodzeniowych. Muszą oni jednak mieć na uwadze prawidłowe rozliczenie tego typu kosztu.

więcej
Jakie okresy zaliczamy do stażu pracy

10.01.2018 Jakie okresy zaliczamy do stażu pracy

Prawo do urlopu wypoczynkowego nabywane jest przede wszystkim na podstawie posiadanego przez pracownika dotychczasowego stażu pracy. Co jeszcze oprócz nauki w szkole zalicza się do stażu pracy przy ustalaniu wymiaru urlopu wypoczynkowego?

więcej
Kontrowersje przy ustalaniu stażu pracy do wypowiedzenia w sytuacji zawarcia umowy od 22 lutego 2016 r.

03.01.2018 Kontrowersje przy ustalaniu stażu pracy do wypowiedzenia w sytuacji zawarcia umowy od 22 lutego 2016 r.

Od 22 lutego 2016 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy, od chwili wejścia w życie, budzą wiele kontrowersji, choć jej głównym celem jest wzmocnienie pozycji pracownika oraz ustabilizowanie rynku pracy.

więcej
Podatek VAT z tytułu importu towarów

20.12.2017 Podatek VAT z tytułu importu towarów

W świetle artykułu 2 punktu 7 tej ustawy import to nic innego, jak przywóz towarów z państwa trzeciego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Jaka jest definicja towarów, zgodna z wymienioną wyżej ustawą? Jak prawidłowo rozliczyć VAT od importu oraz jakie zmiany nastąpiły w przypadku upoważnionych podmiotów gospodarczych (AEO)?

więcej
Jednolity Plik Kontrolny

13.12.2017 Jednolity Plik Kontrolny

Wraz z dniem 1 stycznia 2018 roku obowiązek prowadzenia elektronicznego rejestru sprzedaży oraz zakupów VAT i przesyłania ich jako Jednolity Plik Kontrolny ​(JPK_VAT)​. Obowiązek ten nazywany jest potocznie e-kontrolą skarbową. Czego dokładnie możemy się spodziewać w nadchodzącym roku?

więcej
Cechy sprawozdania finansowego

29.11.2017 Cechy sprawozdania finansowego

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) i Ustawa o rachunkowości wskazują cechy, którymi powinny charakteryzować się sprawozdnia finansowe. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

więcej
Czym jest wiza pracownicza i na czym polega?

22.11.2017 Czym jest wiza pracownicza i na czym polega?

Obcokrajowiec, który chce legalnie pracować na terytorium Polski, jest zobowiązany do uzyskania wizy pracowniczej. Czym ona jest, na czym polega i jakie daje prawa? O tym w poniższym tekście.

więcej
Świadectwo pracy po zmianach

15.11.2017 Świadectwo pracy po zmianach

1 stycznia i 1 czerwca 2017 r. wprowadzono nowe przepisy regulujące kwestię świadectwa pracy wydawanego pracownikom przez pracodawców po ustaniu stosunku pracy. W niniejszym artykule opisujemy, co się zmieniło w tym zakresie.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane