Aktualności

13.09.2019 Dyskryminacja i równe traktowanie w zatrudnieniu

Ustawa z dnia 16 maja 2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw jest nowelizacją przepisów dotyczących m.in. dyskryminacji w miejscu pracy, mobbingu czy wystawiania świadectw pracy. Ustawa weszła w życie 7 września 2019 roku i będzie zawierać otwarty katalog przesłanek uzasadniających dyskryminację w miejscu pracy.

więcej
PIT 0 dla młodych do 26 roku

03.09.2019 PIT 0 dla młodych do 26 roku

PIT 0 To zwolnienie podatkowe przeznaczone dla młodych pracowników zatrudnionych na umowę o pracę oraz umowę zlecenie, którzy nie skończyli jeszcze 26 lat oraz ich roczne dochody nie wynoszą więcej niż 85 528 zł.

więcej
Sztuczna inteligencja w programach księgowych

22.08.2019 Sztuczna inteligencja w programach księgowych

Zaawansowane technologie zdominowały wiele branż, a ich nieustanny rozwój pozwala na zautomatyzowanie coraz większej liczby procesów biznesowych. Sztuczna inteligencja dotarła także do branży usług księgowych. Nowoczesne programy księgowe wspierane przez technologie AI pozwalają odciążyć pracowników, wykonując za nich wiele rutynowych i powtarzalnych zadań.

więcej
Przepisy dotyczące podatku u źródła

05.08.2019 Przepisy dotyczące podatku u źródła

Obowiązek poboru podatku u źródła (WHT) od wielu lat stanowi temat gorących dyskusji, zarówno dla organów podatkowych, jak i podatników. Czego dokładnie dotyczą?

więcej
Wypowiedzenie umowy na czas określony

19.07.2019 Wypowiedzenie umowy na czas określony

W najbliższym czasie senat ma zająć się propozycją zmian w kodeksie pracy, w wyniku których uzasadnienie wypowiedzenia umowy na czas określony będzie konieczne. Projekt ten już teraz budzi negatywne emocje i sprzeciw ze strony Pracodawców RP.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane