Aktualności

Wykreślenie z urzędu z rejestru VAT

02.06.2017 Wykreślenie z urzędu z rejestru VAT

Prawo podatkowe pozwala naczelnikom urzędów skarbowych na wykreślenie z ewidencji podatników VAT z rejestru VAT. W jakich sytuacjach jest to możliwe? Jakie obowiązują procedury? Jak tego uniknąć? Dowiedz się już teraz. 

więcej
Rola kontroli wewnętrznej w sprawozdawczości finansowej

11.05.2017 Rola kontroli wewnętrznej w sprawozdawczości finansowej

Ze względu na rosnącą liczbę transakcji oraz częste przeprowadzanie ich za pośrednictwem drogi elektronicznej, coraz większą rolę w sprawozdawczości finansowej odgrywa odpowiednia organizacja procesu kontroli wewnętrznych. Dotyczy to nie tylko dużych korporacji, w których proces ten jest bardziej sformalizowany, lecz również mniejszych firm, w których kontrole mają charakter nieformalny.

więcej
Dokumentacja cen transferowych w 2017

20.04.2017 Dokumentacja cen transferowych w 2017

Duża liczba nowych zapisów weszła w życie wraz początkiem 2017 r. Wdrażając prawo, którego celem jest ograniczenie nadużyć podatkowych, głównie zmiany odnoszą się m.in. do cen transferowych. Warto się im przyjrzeć i dowiedzieć, jakie obowiązki dokumentacyjne czekają podatników przeprowadzających transakcje z podmiotami powiązanymi lub zarejestrowanymi w rajach podatkowych.

 

więcej
Nowe stawki sankcyjne w podatku VAT

02.02.2017 Nowe stawki sankcyjne w podatku VAT

Od początku 2017 r. fiskus otrzyma nowe narzędzie do walki z oszustami wyłudzającymi VAT i osobami wykonującymi nielegalne działania w zakresie tego podatku. Dzięki sankcjom możliwe stanie się obarczenie nierzetelnego podatnika dodatkowymi obciążeniami finansowymi.

więcej
Badanie sprawozdań finansowych

02.01.2017 Badanie sprawozdań finansowych

Prowadzenie spółki wiąże się z wieloma korzyściami natury prawno-finansowej, lecz jednocześnie rodzi określone obowiązki księgowe. Jednym z nich jest badanie sprawozdań finansowych, zwane także audytem. Po co się robi audyt? Warto je wykonywać jednak nie tylko z uwagi na obowiązek prawny, ale również ze względu na profity, jakie daje.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane