Aktualności

Dokumentacja cen transferowych w 2017

20.04.2017 Dokumentacja cen transferowych w 2017

Duża liczba nowych zapisów weszła w życie wraz początkiem 2017 r. Wdrażając prawo, którego celem jest ograniczenie nadużyć podatkowych, głównie zmiany odnoszą się m.in. do cen transferowych. Warto się im przyjrzeć i dowiedzieć, jakie obowiązki dokumentacyjne czekają podatników przeprowadzających transakcje z podmiotami powiązanymi lub zarejestrowanymi w rajach podatkowych.

 

więcej
Nowe stawki sankcyjne w podatku VAT

02.02.2017 Nowe stawki sankcyjne w podatku VAT

Od początku 2017 r. fiskus otrzyma nowe narzędzie do walki z oszustami wyłudzającymi VAT i osobami wykonującymi nielegalne działania w zakresie tego podatku. Dzięki sankcjom możliwe stanie się obarczenie nierzetelnego podatnika dodatkowymi obciążeniami finansowymi.

więcej
Badanie sprawozdań finansowych

02.01.2017 Badanie sprawozdań finansowych

Prowadzenie spółki wiąże się z wieloma korzyściami natury prawno-finansowej, lecz jednocześnie rodzi określone obowiązki księgowe. Jednym z nich jest badanie sprawozdań finansowych, zwane także audytem. Po co się robi audyt? Warto je wykonywać jednak nie tylko z uwagi na obowiązek prawny, ale również ze względu na profity, jakie daje.

więcej
Zmiany w Ustawie o Rachunkowości - Uproszczenia

01.12.2015 Zmiany w Ustawie o Rachunkowości - Uproszczenia

23 września 2015 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw, która przewiduje między innymi znaczące uproszczenia sprawozdawcze dla tzw. małych jednostek.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane