Aktualności

Jak założyć spółkę z o. o. przez Internet

19.07.2017 Jak założyć spółkę z o. o. przez Internet

Czasy, kiedy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiązało się z koniecznością odwiedzenia kilku urzędów i ręcznym wypełnianiem licznych dokumentów odeszły w zapomnienie. W naszym artykule dowiesz się jak to zrobić krok po kroku i jakie są tego koszty.

więcej
Podział zysku w spółkach

12.07.2017 Podział zysku w spółkach

Niezależnie od rodzaju spółki podział zysku musi być poprzedzony zatwierdzeniem sprawozdania finansowego przez organ zatwierdzający. W przypadku jednostek, które są zobligowane do badania sprawozdania przez biegłego rewidenta, dodatkowo również badanie powinno zostać wykonane przed podziałem zysku.

 

więcej
Zatwierdzenie sprawozdania finansowego

23.06.2017 Zatwierdzenie sprawozdania finansowego

Dla większości firm sporządzających sprawozdanie finansowe zbliża się termin jego zatwierdzenia. Dowiedz się, w jakiej formie, w jakim terminie i przez kogo zatwierdza się roczne sprawozdanie finansowe.

więcej
Wykreślenie z urzędu z rejestru VAT

02.06.2017 Wykreślenie z urzędu z rejestru VAT

Prawo podatkowe pozwala naczelnikom urzędów skarbowych na wykreślenie z ewidencji podatników VAT z rejestru VAT. W jakich sytuacjach jest to możliwe? Jakie obowiązują procedury? Jak tego uniknąć? Dowiedz się już teraz. 

więcej
Rola kontroli wewnętrznej w sprawozdawczości finansowej

11.05.2017 Rola kontroli wewnętrznej w sprawozdawczości finansowej

Ze względu na rosnącą liczbę transakcji oraz częste przeprowadzanie ich za pośrednictwem drogi elektronicznej, coraz większą rolę w sprawozdawczości finansowej odgrywa odpowiednia organizacja procesu kontroli wewnętrznych. Dotyczy to nie tylko dużych korporacji, w których proces ten jest bardziej sformalizowany, lecz również mniejszych firm, w których kontrole mają charakter nieformalny.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane