Aktualności

Wypłata dywidendy w spółkach kapitałowych

09.08.2017 Wypłata dywidendy w spółkach kapitałowych

Wypłata i opodatkowanie dywidendy zostało dokładnie uregulowane w przepisach. Niezależnie od rodzaju spółki proces ten przebiega w podobny sposób. O tym, jak w praktyce wygląda wypłata dywidendy i jej opodatkowanie, piszemy w poniższym artykule.

więcej
Zalety outsourcingu

02.08.2017 Zalety outsourcingu

Korzystanie z usług firmy świadczącej czynności księgowo-płacowe to zjawisko często praktykowane przez małe, średnie i duże firmy. W naszym artykule przedstawimy 5 zalet outsourcingu księgowo-płacowego. Sprawdź sam!

więcej
Jak założyć spółkę z o. o. przez Internet

19.07.2017 Jak założyć spółkę z o. o. przez Internet

Czasy, kiedy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiązało się z koniecznością odwiedzenia kilku urzędów i ręcznym wypełnianiem licznych dokumentów odeszły w zapomnienie. W naszym artykule dowiesz się jak to zrobić krok po kroku i jakie są tego koszty.

więcej
Podział zysku w spółkach

12.07.2017 Podział zysku w spółkach

Niezależnie od rodzaju spółki podział zysku musi być poprzedzony zatwierdzeniem sprawozdania finansowego przez organ zatwierdzający. W przypadku jednostek, które są zobligowane do badania sprawozdania przez biegłego rewidenta, dodatkowo również badanie powinno zostać wykonane przed podziałem zysku.

 

więcej
Zatwierdzenie sprawozdania finansowego

23.06.2017 Zatwierdzenie sprawozdania finansowego

Dla większości firm sporządzających sprawozdanie finansowe zbliża się termin jego zatwierdzenia. Dowiedz się, w jakiej formie, w jakim terminie i przez kogo zatwierdza się roczne sprawozdanie finansowe.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane