Aktualności

Obowiązek przygotowania i złożenia informacji o grupie podmiotów

30.08.2017 Obowiązek przygotowania i złożenia informacji o grupie podmiotów

Wraz z ustawą o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami z 4 kwietnia 2017 roku, która zaczęła obowiązywać 9 marca 2017 roku, wprowadzono obowiązek informowania władz skarbowych o grupie kapitałowej, do której należy jednostka. Sprawdź, jak nowe prawo reguluje kwestię sprawozdania CbCR (Country by Country Report).

więcej
Regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych

23.08.2017 Regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych

W wyniku utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej od dnia 1 marca 2017 r. została wprowadzona regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych. W poniższyma artykule piszemy czego się spodziewać i jak wygląda kontrola.

 

więcej
Ustawa o biegłych rewidentach

16.08.2017 Ustawa o biegłych rewidentach

Nowa ustawa o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, którą sejm uchwalił 11 maja 2017 r., wiąże się  z wieloma ważnymi zmianami w branży również dla klientów firm audytorskich.

więcej
Wypłata dywidendy w spółkach kapitałowych

09.08.2017 Wypłata dywidendy w spółkach kapitałowych

Wypłata i opodatkowanie dywidendy zostało dokładnie uregulowane w przepisach. Niezależnie od rodzaju spółki proces ten przebiega w podobny sposób. O tym, jak w praktyce wygląda wypłata dywidendy i jej opodatkowanie, piszemy w poniższym artykule.

więcej
Zalety outsourcingu

02.08.2017 Zalety outsourcingu

Korzystanie z usług firmy świadczącej czynności księgowo-płacowe to zjawisko często praktykowane przez małe, średnie i duże firmy. W naszym artykule przedstawimy 5 zalet outsourcingu księgowo-płacowego. Sprawdź sam!

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane