Aktualności

Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

13.09.2017 Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

Pracownicy zatrudnieni na etacie mają prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego. Na jakich zasadach i z jakich środków? Możliwości są dwie: albo za pośrednictwem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnym, albo poprzez świadczenia urlopowe. Dowiedz się, które świadczenie należy zastosować w zależności od sytuacji.

więcej
Urlop Wypoczynkowy i jego uregulowania w Kodeksie Pracy

06.09.2017 Urlop Wypoczynkowy i jego uregulowania w Kodeksie Pracy

Przepisy dotyczące urlopu wypoczynkowego są regulowane przez Kodeks pracy. Prześledźmy i przeanalizujemy, jakie uprawnienia przysługują pracownikom z jego tytułu.

więcej
Obowiązek przygotowania i złożenia informacji o grupie podmiotów

30.08.2017 Obowiązek przygotowania i złożenia informacji o grupie podmiotów

Wraz z ustawą o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami z 4 kwietnia 2017 roku, która zaczęła obowiązywać 9 marca 2017 roku, wprowadzono obowiązek informowania władz skarbowych o grupie kapitałowej, do której należy jednostka. Sprawdź, jak nowe prawo reguluje kwestię sprawozdania CbCR (Country by Country Report).

więcej
Regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych

23.08.2017 Regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych

W wyniku utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej od dnia 1 marca 2017 r. została wprowadzona regulacja prawna dotycząca przeprowadzania kontroli celno-skarbowych. W poniższyma artykule piszemy czego się spodziewać i jak wygląda kontrola.

 

więcej
Ustawa o biegłych rewidentach

16.08.2017 Ustawa o biegłych rewidentach

Nowa ustawa o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, którą sejm uchwalił 11 maja 2017 r., wiąże się  z wieloma ważnymi zmianami w branży również dla klientów firm audytorskich.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane