Aktualności

Projekt zmian w zakresie VAT | Split payment

11.10.2017 Projekt zmian w zakresie VAT | Split payment

Mechanizm odwróconej płatności (z ang. split payment) jest jednym z narzędzi, za pomocą których rząd zamierza walczyć z wyłudzeniami podatku VAT. Na początku sierpnia w projekcie wprowadzającym w życie to rozwiązanie naniesiono liczne zmiany, choć jego generalna idea pozostaje taka sama.

więcej
Euro jako waluta w polskich przedsiębiorstwach

04.10.2017 Euro jako waluta w polskich przedsiębiorstwach

Niektóre jednostki i przedsiębiorstwa działające w Polsce mogą stosować inną walutę funkcjonalną niż złotówki, np. euro, co rodzi określone skutki w sposobie prowadzenia rachunkowości. O jakie jednostki chodzi i z jakimi konsekwencjami wiąże się wykorzystanie euro jako waluty funkcjonalnej? O tym poniżej.

więcej
Elektroniczny Obieg Dokumentów

20.09.2017 Elektroniczny Obieg Dokumentów

Czasy, kiedy przedsiębiorca musiał osobiście dostarczać dokumenty do biura rachunkowego lub wysyłać je pocztą bądź kurierem, odeszły w niepamięć. Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość i jakie daje profity. Być może już dziś zaoszczędzisz czas, a nawet pieniądze z nami.

 

więcej
Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

13.09.2017 Prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego

Pracownicy zatrudnieni na etacie mają prawo do dofinansowania urlopu wypoczynkowego. Na jakich zasadach i z jakich środków? Możliwości są dwie: albo za pośrednictwem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnym, albo poprzez świadczenia urlopowe. Dowiedz się, które świadczenie należy zastosować w zależności od sytuacji.

więcej
Urlop Wypoczynkowy i jego uregulowania w Kodeksie Pracy

06.09.2017 Urlop Wypoczynkowy i jego uregulowania w Kodeksie Pracy

Przepisy dotyczące urlopu wypoczynkowego są regulowane przez Kodeks pracy. Prześledźmy i przeanalizujemy, jakie uprawnienia przysługują pracownikom z jego tytułu.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane