Aktualności

Konsekwencje zmiany czasu dla rozliczenia czasu pracy

27.03.2018 Konsekwencje zmiany czasu dla rozliczenia czasu pracy

Zmiany czasu budzą wile kontrowersji, szczególnie zmiana czasu z letniego na zimowy, oprócz kontrowersji niosą ze sobą również koszty. A więc jakie koszty ze sobą niesie zmiana czasu z letniego na zimowy dla sektora usługowych? Dowiedz się już teraz.

więcej
Podatek dochodowy od nieruchomości

14.02.2018 Podatek dochodowy od nieruchomości

Z dniem 1 stycznia 2018 roku weszła w życie nowelizacja ustaw o PIT i CIT, na podstawie której opodatkowaniu będą podlegały nieruchomości komercyjne o wartości przekraczającej 10 mln złotych.

więcej
Zmiany VAT

09.02.2018 Zmiany VAT

Mechanizm tak zwanej podzielonej płatności, czyli split payment, to kolejna z zapowiadanych nowości w VAT. Zarazem dadzą podatnikom możliwość zmniejszenia zobowiązania oraz uchroni je przed niektórymi sankcjami podatkowymi.

więcej
Obliczane wynagrodzenia za godziny nadliczbowe

31.01.2018 Obliczane wynagrodzenia za godziny nadliczbowe

W dzisiejszych czasach bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy pracownik musi zostać dłużej na swoim stanowisku pracy, wyrabiając tym samym tak zwane nadgodziny. Posiadanie godzin nadliczbowych nie jest niczym szokującym, jednakże prowadzi do jednego, dość frapującego dylematu, który zostanie wyjaśniony w tym artykule.

więcej
Paczki i bony świąteczne dla pracowników

24.01.2018 Paczki i bony świąteczne dla pracowników

Obdarowywanie pracowników z okazji świąt bożonarodzeniowych stało się już tradycją.Wątpliwości jednak pojawiają się w przypadku rozliczenia kosztów związanych z tego typu działaniem, bowiem rozliczenie podatkowego tego rodzaju wydatków zależne jest właśnie od źródła ich finansowania.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane