Aktualności

Jakie okresy zaliczamy do stażu pracy

10.01.2018 Jakie okresy zaliczamy do stażu pracy

Prawo do urlopu wypoczynkowego nabywane jest przede wszystkim na podstawie posiadanego przez pracownika dotychczasowego stażu pracy. Co jeszcze oprócz nauki w szkole zalicza się do stażu pracy przy ustalaniu wymiaru urlopu wypoczynkowego?

więcej
Kontrowersje przy ustalaniu stażu pracy do wypowiedzenia w sytuacji zawarcia umowy od 22 lutego 2016 r.

03.01.2018 Kontrowersje przy ustalaniu stażu pracy do wypowiedzenia w sytuacji zawarcia umowy od 22 lutego 2016 r.

Od 22 lutego 2016 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy Kodeksu pracy, od chwili wejścia w życie, budzą wiele kontrowersji, choć jej głównym celem jest wzmocnienie pozycji pracownika oraz ustabilizowanie rynku pracy.

więcej
Podatek VAT z tytułu importu towarów

20.12.2017 Podatek VAT z tytułu importu towarów

W świetle artykułu 2 punktu 7 tej ustawy import to nic innego, jak przywóz towarów z państwa trzeciego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Jaka jest definicja towarów, zgodna z wymienioną wyżej ustawą? Jak prawidłowo rozliczyć VAT od importu oraz jakie zmiany nastąpiły w przypadku upoważnionych podmiotów gospodarczych (AEO)?

więcej
Jednolity Plik Kontrolny

13.12.2017 Jednolity Plik Kontrolny

Wraz z dniem 1 stycznia 2018 roku obowiązek prowadzenia elektronicznego rejestru sprzedaży oraz zakupów VAT i przesyłania ich jako Jednolity Plik Kontrolny ​(JPK_VAT)​. Obowiązek ten nazywany jest potocznie e-kontrolą skarbową. Czego dokładnie możemy się spodziewać w nadchodzącym roku?

więcej
Cechy sprawozdania finansowego

29.11.2017 Cechy sprawozdania finansowego

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) i Ustawa o rachunkowości wskazują cechy, którymi powinny charakteryzować się sprawozdnia finansowe. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane