Aktualności

Cechy sprawozdania finansowego

29.11.2017 Cechy sprawozdania finansowego

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) i Ustawa o rachunkowości wskazują cechy, którymi powinny charakteryzować się sprawozdnia finansowe. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

więcej
Czym jest wiza pracownicza i na czym polega?

22.11.2017 Czym jest wiza pracownicza i na czym polega?

Obcokrajowiec, który chce legalnie pracować na terytorium Polski, jest zobowiązany do uzyskania wizy pracowniczej. Czym ona jest, na czym polega i jakie daje prawa? O tym w poniższym tekście.

więcej
Świadectwo pracy po zmianach

15.11.2017 Świadectwo pracy po zmianach

1 stycznia i 1 czerwca 2017 r. wprowadzono nowe przepisy regulujące kwestię świadectwa pracy wydawanego pracownikom przez pracodawców po ustaniu stosunku pracy. W niniejszym artykule opisujemy, co się zmieniło w tym zakresie.

więcej
Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce

08.11.2017 Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce

Gdy na polskim rynku trudno o pracowników, rodzime firmy coraz częściej posiłkują się siłą roboczą z zagranicy, głównie ze Wschodu. Zatrudnienie obywatela z krajów nienależących do Unii Europejskiej wymaga spełnienia określonych warunków.

więcej
Płaca minimalna w Polsce w 2017

18.10.2017 Płaca minimalna w Polsce w 2017

2000 zł brutto – na taką kwotę opiewa minimalna pensja w 2017 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, jej wysokość zmieni się w 2018 r. Ile wyniesie, na jakie wydatki muszą przygotować się przedsiębiorcy i na jakie podwyżki mogą liczyć najmniej zarabiający? Przyjrzeliśmy się tym kwestiom.

więcej
Skontaktuj się z nami
Warszawa
Warszawa Wrocław Krefeld Frankfurt Düsseldorf Berlin Stuttgart Leipzig Dresden Köln Rostock München Ryga
Pola wymagane